پایتون چیست

پایتون چیست

لینک کوتاه آموزش: https://www.nonevisan.ir/c/55cf3

برای ادامه میتوانید وارد مقاله دیتا تایپ ها در پایتون شوید

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی پایتون هستش که قابلیت های فراوانی دارد و توسعه دهندگان بسیاری از این زبان استفاده میکنند که در خیلی از زمینه ها کاربرد دارد تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا از قابلیت های زبان پایتون با خبر شوید

ef4084ee-f8c8-4242-9cfb-335ac154e5f5.jpg

این آموزش فاقد ویدئو آموزشی است

پایتون چیست؟
توی این مقاله قصد داریم در باره زبان پایتون(Python)صحبت کنیم;که یکی از پرکابرد ترین و قوی ترین زبان های برنامه نویسی جهان محسوب می شود .زبان پایتون یک زبان شی گرا و سطح بالا است که هدفش برای عموم است به این معنی است که هر کاری که بخواهیم می توانیم با این زبان برنامه نویسی انجام دهیم.پایتون در تمامی تکلونوژها حرف های زیادی برای گفتن دارد در ادامه با قابلیت های این زبان و نرم افزار های مورد نیاز و نصب پایتون مارا دنبال کنید.


قابلیت های python چیست؟
اگر به صورت حرفه ای به این زبان نگاه کنیم متوجه می شویم که در هوش مصنوعی و محاسبات علمی و خیلی چیز های دیگر بسیار قدرت مند است.
همان طور که اشاره کردم پایتون در تکلونوژحرف های زیادی برای گفتن دارد.از برنامه نویسی برای وب گرفته تا موبایل  و بازی سازی و حتی اپلیکیشن سازی.
از این زبان پرژه های زیاد و قدرت مندی از آن استفاده می کنند مانند گوگل,فیسبوک,یوتیوب و خیلی موارد دیگر.
در این زبان کد نویسی های که انجام می شود به صورت ماژول (Modular)هستند.به این معنی که کد های شما قابل استفاده در پرژه ی دیگر هستند.


نرم افزار های مورد نیاز برای شروع پایتون
برای برنامه نویسی پایتون لازم است که محیط لازم برای نوشتن کد های خود را نصب کنید که برنامه های متفاوتی برای نوشتن کد های پایتون وجود دارد که یکی از آنها برنامه Visual Studio Code است که میتوانید در آخر آموزش لینک دانلود را مشاهده کنید که نصب این برنامه کار بسیار راحتی و دیگر پیشنیاز دانلود و نصب خود پایتون هست که در بخش بعدی نصب پایتون کامل را میتونید ببینید


آموزش نصب پایتون
به سایت Python.org بروید و بر قسمت دانلود کلیک کنید و در صفحه باز شده فایل را دانلود کنید.
سپس برای نصب آن را باز کنید و بعد از باز کردن تیک گزینه Add Python 3.7 To Patn را بزنید.
سپس روی گزینه دوم یعنی customize installation کلیک کنید.
در صفحه باز شده تمامی تیک ها را بزنید و فعال کنید.
سپس Nextرا بزنید و در صفحه باز شده تیک Install for all users را بزنید بعد روی Install کیلک کنید تا عملایت نصب کامل شود.

 

دانلود Visual Studio Code

دنبال کردن ما در تلگرام