افزایش تمرکز در برنامه نویسی

افزایش تمرکز در برنامه نویسی

لینک کوتاه آموزش: https://www.nonevisan.ir/c/b59ca

آرامش درون و تمرکز در هنگام کدنویسی ملاک های مهمی در رسیدن به موفقیت است,در این مقاله به روش های افزایش این دو ملاک مهم می پردازیم.

98924ec9-9d55-4451-b2cb-0758454daab3.png

این آموزش فاقد ویدئو آموزشی است

درود خدمت عزیزان برنامه نویس،در این مقاله میخوایم کمی به خودمون بپردازیم و شرایط روحی و روانی خودمون رو در هنگام کد نویسی به نحوی عالی ارتقا دهیم.

اولین فاکتور در بحث آرامش محیط اطراف خود است

محیط اطراف:

قطعا ما انسان ها در فضایی که به آن علاقه داریم خیلی بهتر میتوانیم کار کنیم،درس بخوانیم و ...

پس بهترین کار این است که محیط کاری و کد نویسیمان را در جایی که دوست داریم پایه گذاری کنیم چه در خانه و چه در محل کار.

به عنوان مثال شما با یک اتاق از خانه اصلا حال نمی کنید و به شما حس خوبی نمیدهد یا در دفتر کار اتاقی که میز کارتان در آنجا هست اصلا به مزاقتان خوش نیاید.اگر بخواهیم مثال دیگری بزنیم میتوانیم بگوییم کسانی هستند که از وجود گل و گیاه در اطرافشان لذت می برند پس بهتر است شرایط محیطی خود را جوری ترتیب دهند که گل و گیاهی جلوی چشمشان باشد.

دومین مورد در بحث افزایش تمرکز و آرامش درونی نور فضای کار است.

نور فضای کار:

نور و شدت نور یکی از اصلی ترین محرک های چشم است.دوستانی که مدام پای سیستم هستند باید شرایط نوری خود را جوری درست کنند که کمترین آسیب به چشم برسد و احساس خستگی نکنیم و نور در حدی باشد که طراوت و شادابی را برای ما به ارمغان آورد.

بعضی  رنگ ها هستند که مارا عصبی و بعضی رنگ ها هستند که مارا شاداب و با انگیزه می کند پس در انتخاب رنگ اتاق یا محل کار خود دقت لازم را ببرید.

اگر چشمان ضعیفی دارید اصلا عینک را موقع کار با کامپیوتر از خود دور نکنید.

مورد سوم که بسیار مهم هست تغزیه ی ما می باشد.

تغزیه:

خوراک ما کاملا تاثیر می تواند بزارد بر سیستم اعصاب و روان ما،پس بهتر است که غذا و خوراکی هایی مصرف کنیم که باعث نشه در ما اختلالی هنگام کار ایجاد شود به عنوان مثال غذاهایی نخوریم که باعث دل درد ما شود یا موادی نخوریم که باعث خواب آلودگی ما شود مانند دوغ چون زمان کار کردن باید کاملا هوشیار باشیم.

چهارمین مورد و تاثیر گذار ترین مورد نوشیدن قهوه در طول روز می باشد.

قهوه:

خوردن قهوه در روز می تواند باعث افزایش کافئین بدن شود و خستگی شما را کاملا دور کند و باعث هوشیار شدن و شاداب شدن و حتی جلو گیری از خوابالودگی شما شود.طبق تحقیقات انجام شده حداقل 3 استکان در روز می تواند کمک شایانی به روند کاری و روانی شما بکند.پس در هنگام برنامه نویسی حتما مصرف قهوه را فراموش نکنید تا بدن شما کاملا شاداب و سرحال باشد,هرچه ذهن و بدن در آرامش کامل باشد کارایی ما در هرکاری بیشتر می شود نه تنها برنامه نویسی.

پنجمین مورد که بسیار روی اعصاب ما تاثیر میزاره صدای محیط ما می باشد.

صدای محیط:

محیط ما در حین کد زدن باید آرام باشد تا تمام تمرکزمان جلب کد ها و برنامه هایمان شود؛بعضی از موسیقی و موزیک های آرام و بی کلام مانند صدای باران نم نم یا ملودی های بسیار ملایم و آرامش بخش استفاده میکنند که ما را از خستگی دور می کند و دچار تنوع می شود.

و مورد آخر که بسیار در تمرکز و خستگی ما تاثیر شایانی دارد مدل و طرز نشستن پای سیستم است.

مدل نشستن:

حالت نشستن پشت سیستم بسیار مهم است،جوری باید بنشینیم که مهره های کمر و گردن آسیب نبیند و تمرکز و تسلط کافی بر روی کارمان داشته باشیم.

خوابیده کد نزنیم و طوری باشیم که تسلط و تمرکز ما اصلا به هم نریزد.

 

این موارد را حتما موقع کار کردن با سیستم و زدن کد رعایت کنید تا دچار بی تمرکزی و حواس پرتی نشوید و آرامش درونی بالایی داشته باشید چون هیچوقت فراموش نکنید که مهم ترین چیز در زندگی هر شخصی آرامش درونی و اعصاب و روان خود می باشد.

تا آموزشی دیگر بدرود

دنبال کردن ما در تلگرام